Nasze miasto
Reklama
Z kalendarza

Dzisiaj jest: Środa
20 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela,
Sylwery

Do końca roku zostało 195 dni.
Zodiak: Bliźnięta
czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

  Konkurs plastyczny zorganizowany przez MCK w Bełchatowie pt. "Z czasem wam się uda" został rozstrzygnięty. Oto uczennice naszej szkoły nagrodzoneIza Górna kl. 2a, Agata Sadzińska kl. 2a, wyróżnioneMartyna Gebler kl. 2a, Julia Dyderska kl. 1b. Serdeczne gratulacje!

 

 

Wystawa grafiki Beaty Bartosiak oraz jej uczniów i absolwentów z Publicznego Gimnazjum nr im. M. Kopernika w Bełchatowie
1-30 grudnia 2015
dolne foyer MCK PGE Giganty Mocy
Bełchatów, pl. Narutowicza 3 

   "Śladem dłuta" to cykl grafik wykonanych w latach 2011-2015 w technice linorytu przez uczniów i absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 5 im. M. Kopernika w Bełchatowie. Linoryty wykonali uczniowie klas trzecich podczas zajęć artystycznych prowadzonych przez Beatę Bartosiak. Matryce wycięte w linoleum i odbite na papierze stworzyły bogaty artystyczny świat. Dłuto oraz łyżka stały się podstawowymi przyborami używanymi podczas realizacji cyklu. Młodzi twórcy korzystali również z farby drukarskiej i linoleum - materiałów niezbędnych do wykonania linorytu, techniki graficznej druku wypukłego. Tworzenie grafiki to proces długi i pracochłonny, jednak gimnazjaliści wykonali piękne, czarno-białe prace o różnorodnej tematyce.

Lista uczestników

 

Maluchy w bibliotece

    W dniu dzisiejszym biblioteka zamieniła się w Misiolandię. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece gościły dzieci z klasy 0a Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie. Uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki wykorzystując swe umiejętności pedagogiczne i organizacyjne zabawiały maluchów piosenką, wierszem i tańcem. Były też konkursy. Spotkanie zakończyło się słodkim przysmakiem każdego misia. 

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

img 2856

 

   10 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole finał VIII Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Od kilku lat zamiast tradycyjnej akademii z okazji Święta Niepodległości organizujemy konkurs, na który każda klasa przygotowuje swoją pieśń patriotyczną, którą wykonuje dla całej szkoły. Wcześniej są oczywiście eliminacje wstępne, kwalifikujące do finału. Zwycięzcami dzisiejszego konkursu zostali:

 

I miejsce     - klasa 3b (wych. p. Mariola Łowczowska),

II miejsce    - klasa 2a (wych. p. Renata Stolarczyk),

ex aequo     - klasa 1b (wych. p. Iwona Strzelecka-Wiaderek),

III miejsce   - klasa 3c (wych. p. Paweł Muszyński)

 
(więcej zdjęć w dziele "galeria")

img 2577 

 

   28 października br. spotkaliśmy się wszyscy na koncercie duetu gitarowego "String Duo", który tworzą dwaj muzycy wywodzący się ze środowiska artystów scen krakowskich: Krzysztof Orzechowski (prowadzenie, gitara basowa, instrumenty perkusyjne, śpiew) i Krzysztof Oczkowski (gitara klasyczna, gitara elektryczna, banjo, mandolina, okulele). W programie koncertu "Bliskie spotkania z instrumentami... do szarpania" miała miejsce prezentacja grupy instrumentów strunowych szarpanych a także zapoznanie z efektami brzmień procesora gitarowego. Muzycy wykonali utwory będące przykładami różnych gatunków muzycznych (muzyka klasyczna, country, flamenco, dixiland, muzyka irlandzka, blues, rock'n'roll, jazz) a na zakończenie przeprowadzili quiz - przykłady znanych przebojów. Zwycięzcy jak zwykle zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Czekamy na kolejne koncerty! 


 (więcej zdjęć w dziale "galeria")

img 2407

 
Festiwal Sztuk
Reklama
Egzamin gimnazjalny
Polecane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Statystyki
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1461
mod_vvisit_counterWczoraj560
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2809
mod_vvisit_counterUbiegły tydzień3978
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc13271
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc22744

Twoje IP: 54.81.71.68
Dobrego dnia :-)