Nasze miasto
Reklama
Z kalendarza

Dzisiaj jest: Wtorek
20 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław, Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz, Ruprecht, Wasyl,
Wincenty

Do końca roku zostało 287 dni.
Zodiak: Ryba
marzec 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

    W sobotę - 16 maja w Gigantach Mocy odbył się XXI mały Konkurs Recytatorski, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej w Bełchatowie. Uczennica naszego gimnazjum - Joanna Osowska z kl. IIIc zajęła I miejsce w tym prestiżowym konkursie, natomiast Natalia Urban otrzymała Grand Prix - Złotą Maskę za niepowtarzalną i niesamowitą interpretację "Kwiaciarki" Juliana Tuwima. Gratulujemy!

20150516 132931

Więcej…

 

"Każdy język ma swój specyficzny
Rodzaj myślenia".
                                        Elias Canetti

    Dnia 30 kwietnia 2015 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 3 odbył się XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim 'Z polszczyzną za pan brat'. Uczennice naszego gimnazjum zajęły: 

– Natalia Urban  - II miejsce
- Joanna Osowska – wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

    Gimnazjaliści z PG nr 5 oraz mieszkańcy osiedla Przytorze  spotkali się 9 maja na pikniku pod hasłem ,,Rower – rodzina – zdrowie – ekologia”. Pojechali też na rajd na górę Kamieńsk. Na placu przed szkołą zgromadziło się kilkudziesięciu rowerzystów, którzy mogli m.in. sprawdzić stan swoich jednośladów w punkcie konserwatorskim, oznakować rower specjalnymi numerami, sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód, poczęstować się zdrowymi smakołykami. Dla rodziców przygotowano punkt medyczny, w którym można było sprawdzić ciśnienie krwi i poziom cukru.  Patronat nad imprezą, zorganizowaną przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Bełchatowie, objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Przekazane przez starostwo upominki w postaci akcesoriów przydatnych w rowerowych wycieczkach, jak np. kamizelki i opaski  odblaskowe, przewodniki  po powiecie i czapki z daszkiem były nagrodami w konkursie wiedzy o powiecie bełchatowskim.  - Entuzjazm i aktywność uczestników pikniku daje nam satysfakcję i motywację do organizowania kolejnych tego typu wydarzeń – mówi Arkadiusz Kwiatkowski, nauczyciel w PG nr 5. Zbudowany jestem także postawą partnerów i patronów, których zaprosiliśmy do współpracy. Nikt nie odmówił nam wsparcia, za co bardzo serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że dzięki piknikowi nasze rowery są już sprawne, stan zdrowia zadowalający i spokojnie możemy wyruszyć na ścieżki powiatu. Pierwszy sprawdzian odbył się już 9 maja. Uczestnicy przedsięwzięcia pokonali ponad 30 km trasę wiodącą z Bełchatowa przez Słok na górę Kamieńsk i z powrotem. 

18 16259

 więcej zdjęć

 

     Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja (w tym roku pod hasłem „Wybieram bibliotekę”) to ogólnopolska akcja majowa, mająca na celu podkreślenie znaczenia czytania w życiu człowieka i roli bibliotek. A także zwiększenia zainteresowania książką szerokich kręgów społecznych. W naszej bibliotece obchody tego tygodnia uczciliśmy głośnym czytaniem, które miało miejsce na holu przed biblioteką. Dziś akcję czytania rozpoczęła nauczycielka języka polskiego wierszem K.I. Gałczyńskiego. Uczniowie głośno czytali fragmenty ulubionej prozy i poezji. Od poniedziałku czytamy dalej. Chętnych zapraszamy do biblioteki.

p5080068

Więcej…

 

   Już w poniedziałek, 11 maja 2015, naszą szkołę odwiedzą studenci z zagranicy w ramach projektu promującego współpracę młodych ludzi z różnych krajów z całego świata, pod patronatem organizacji AIESEC. Gośćmi będą studentki z Kanady i Iranu. Spodziewamy się ciekawych i pouczających zajęć prowadzonych przez naszych gości oraz nawiązania bliższej wpółpracy na przyszłość. Warto wspomnieć, że naszą szkołę odwiedzili już wcześniej studenci z takich krajów jak: Chiny, Rumunia, Mołdawia oraz Brazylia, a ich wizyta za każdym razem cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zajęcia oraz warsztaty odbywały się przez tydzień.

 logo aiesec

 
Festiwal Sztuk
Reklama
Egzamin gimnazjalny
Polecane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Statystyki
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj444
mod_vvisit_counterWczoraj532
mod_vvisit_counterBieżący tydzień976
mod_vvisit_counterUbiegły tydzień6088
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc14879
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc29451

Twoje IP: 54.81.209.0
Dobrego dnia :-)