Nasze miasto
Reklama
Z kalendarza

Dzisiaj jest: Środa
20 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela,
Sylwery

Do końca roku zostało 195 dni.
Zodiak: Bliźnięta
czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

   "Życie to nie bajka, ale można ją dobrze zagrać" - pod takim hasłem 2 czerwca 2015r. odbył się Dzień Teatru. Młodzi aktorzy pokazali swoje satyryczne spojrzenie na współczesną rodzinę. W kabaretowej odsłonie pokazali się uczniowie PG 5: Patrycja Szpocińska, Klaudia Tyc, Krzysztof Miegoń, Marta Gołębiowska, Sandra Ogrodnik, Agnieszka Idzińska, Julia Szcześniak, Zuzanna Płuciennik, Natalia Urban. Wieczór zakończyły warsztaty z improwizacji poprowadzone przez Patrycję Szpocińską, Klaudię Tyc, Agnieszkę Idzińską i Krzysztofa Miegonia. W grach improwizowanych wzięła udział publiczność. Finałowym eksperymentem była rzeźba z ludzi. Dzień był pełen uśmiechu i humoru. Niesamowite wrażenia i atmosfera magii są obecne nadal wśród nas.   

sam 5231

fotorelacja w dziale "galeria"

 

    Dnia 27.05.2015r. odbył się w naszym gimnazjum Dzień Plastyki i Fotografii w ramach Festiwalu Sztuk Przepięknych. Motywem przewodnim tegorocznej V edycji była MAGIA I FANTASTYKA. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji. Nasze koleżanki i koledzy poprowadzili ciekawe zajęcia praktyczne. Były warsztaty pisma japońskiego, origami oraz sztuki wypalania w drewnie (pirografii). Można było wykonać własnego tattoo chokera, biżuterię z muliny, nauczyć się ozdabiać przedmioty techniką decoupage a także pozować do portretu.  Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Zorganizowaliśmy też konkurs fotograficzny pod hasłem „Magia żywiołów”. Temat nie był łatwy i budził rozmaite emocje. Wszystkie zdjęcia są bardzo ciekawe i prezentują różnorakie podejście do tematu. Jury pod przewodnictwem p. Krzysztofa Ciszewskiego wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Weronika Szewczyk

II miejsce – Agnieszka Idzińska

III miejsce – Anna Trzcińska.

Gratulujemy!

Goście mogli również obejrzeć wystawy zdjęć o różnorodnej tematyce, misternie wykonaną biżuterię i inne prace plastyczne. Liczne Państwa przybycie i aktywny udział w warsztatach utwierdzają nas w przekonaniu, że było to inspirujące spotkanie. Dziękujemy!

img 2746

więcej zdjęć w dziale "galeria"

 

   W piątek, 29.05.2015 r. odbył się w naszej szkole Dzień Tańca - trzeci już z kolei dzień V Festiwalu Sztuk Przepięknych (impreza odbywa się pod patronatem Starosty Bełchatowskiego). Odkryliśmy wiele nowych talentów z naszej szkoły, a także innych. Podziwialiśmy naprawdę świetne występy, nauczyliśmy się nowych tańców i jedliśmy pyszne ciasto w kawiarni. Długo będziemy wspominać tę wspaniałą imprezę. 

1

Więcej…

 

   W poniedziałek, 1 czerwca br., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona połączony z Dniem Ochrony Środowiska. Specjalny program artystyczny, śpiew i pokazy multimedialne podziwiała cała społeczność szkolna. Na zakończenie uroczystości nagrodzeni zostali laureaci konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Jako niespodziankę z okazji Dnia Dziecka rozegrano także mecz siatkówki uczniowie - nauczyciele. Wynik 3:0 dla nauczycieli. Serdeczne gratulacje! 

img 2003

więcej zdjęć w dziale "galeria"

 
Pomóż nam pomagać!
 
    Pod takim hasłem, już po raz kolejny przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną na rzecz PODOPIECZNYCH Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Wielu uczniów odpowiedziało pozytywnie na naszą prośbę  przekazując: środki czystości, artykuły spożywcze i papiernicze, zabawki  oraz ubranka. 29 maja 2015r. odwiedziliśmy Mieszkańców Domu  Dziecka, zawożąc mnóstwo prezentów. Spędziliśmy też z Nimi przedpołudnie, sprawiając Im radość wspólną zabawą. Dla nas wszystkich, była to niezwykła lekcja pokory i  uświadomienie sobie, jak często nie potrafimy docenić tego co posiadamy: MIŁOŚCI NAJBLIŻSZYCH.
 
img 0002
 
Festiwal Sztuk
Reklama
Egzamin gimnazjalny
Polecane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Statystyki
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1469
mod_vvisit_counterWczoraj560
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2817
mod_vvisit_counterUbiegły tydzień3978
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc13279
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc22744

Twoje IP: 54.81.71.68
Dobrego dnia :-)