Nasze miasto
Reklama
Z kalendarza

Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna
wrzesień 2018
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

  11.06.2015r. w sali lustrzanej Pałacu Poznańskiego w Łodzi zebrali się gimnazjaliści z całej Polski, którzy w maju przystąpili do etapu centralnego szóstej już edycji Konkursu wiedzy o Karolu Wojtyle - Janie Pawle II "Papież Słowianin". Z 400 uczestników konkursu wyłoniono 33 finalistów, wśród których znalazła się nasza uczennica Iza Górna. Uroczystość przebiegała w bardzo podniosłej atmosferze. Nagrody, dyplomy i podziękowania, zarówno uczniowie  jak i ich opiekunowie otrzymali z rąk dostojnych gości: Pana Kuratora łódzkiej oświaty Jana Kamińskiego, Pani Wojewody Jolanty Chełmińskiej oraz Księdza Biskupa Marka Marczaka. Podziękowań i burzliwych oklasków nie było końca. Życzymy wszystkim zwycięzcom, a szczególnie naszej Izie dalszych sukcesów.

dsc05520

Więcej…

 

   11 czerwca br., w ramach V Festiwalu Sztuk Przepięknych, świętowaliśmy Dzień Muzyki. Wykonawcami byli nasi uczniowie a także zaproszeni goście, w tym absolwenci naszej szkoły z lat minionych. Bawiliśmy się wspaniale!

img 0396 

fotorelacja w dziale "galeria"

 

 

   "Życie to nie bajka, ale można ją dobrze zagrać" - pod takim hasłem 2 czerwca 2015r. odbył się Dzień Teatru. Młodzi aktorzy pokazali swoje satyryczne spojrzenie na współczesną rodzinę. W kabaretowej odsłonie pokazali się uczniowie PG 5: Patrycja Szpocińska, Klaudia Tyc, Krzysztof Miegoń, Marta Gołębiowska, Sandra Ogrodnik, Agnieszka Idzińska, Julia Szcześniak, Zuzanna Płuciennik, Natalia Urban. Wieczór zakończyły warsztaty z improwizacji poprowadzone przez Patrycję Szpocińską, Klaudię Tyc, Agnieszkę Idzińską i Krzysztofa Miegonia. W grach improwizowanych wzięła udział publiczność. Finałowym eksperymentem była rzeźba z ludzi. Dzień był pełen uśmiechu i humoru. Niesamowite wrażenia i atmosfera magii są obecne nadal wśród nas.   

sam 5231

fotorelacja w dziale "galeria"

 

    Dnia 27.05.2015r. odbył się w naszym gimnazjum Dzień Plastyki i Fotografii w ramach Festiwalu Sztuk Przepięknych. Motywem przewodnim tegorocznej V edycji była MAGIA I FANTASTYKA. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji. Nasze koleżanki i koledzy poprowadzili ciekawe zajęcia praktyczne. Były warsztaty pisma japońskiego, origami oraz sztuki wypalania w drewnie (pirografii). Można było wykonać własnego tattoo chokera, biżuterię z muliny, nauczyć się ozdabiać przedmioty techniką decoupage a także pozować do portretu.  Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Zorganizowaliśmy też konkurs fotograficzny pod hasłem „Magia żywiołów”. Temat nie był łatwy i budził rozmaite emocje. Wszystkie zdjęcia są bardzo ciekawe i prezentują różnorakie podejście do tematu. Jury pod przewodnictwem p. Krzysztofa Ciszewskiego wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Weronika Szewczyk

II miejsce – Agnieszka Idzińska

III miejsce – Anna Trzcińska.

Gratulujemy!

Goście mogli również obejrzeć wystawy zdjęć o różnorodnej tematyce, misternie wykonaną biżuterię i inne prace plastyczne. Liczne Państwa przybycie i aktywny udział w warsztatach utwierdzają nas w przekonaniu, że było to inspirujące spotkanie. Dziękujemy!

img 2746

więcej zdjęć w dziale "galeria"

 

   W piątek, 29.05.2015 r. odbył się w naszej szkole Dzień Tańca - trzeci już z kolei dzień V Festiwalu Sztuk Przepięknych (impreza odbywa się pod patronatem Starosty Bełchatowskiego). Odkryliśmy wiele nowych talentów z naszej szkoły, a także innych. Podziwialiśmy naprawdę świetne występy, nauczyliśmy się nowych tańców i jedliśmy pyszne ciasto w kawiarni. Długo będziemy wspominać tę wspaniałą imprezę. 

1

Więcej…

 
Festiwal Sztuk
Reklama
Egzamin gimnazjalny
Polecane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Statystyki
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj510
mod_vvisit_counterWczoraj1192
mod_vvisit_counterBieżący tydzień4125
mod_vvisit_counterUbiegły tydzień6635
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc19467
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc38057

Twoje IP: 54.198.52.82
Dobrego dnia :-)